ilan ver - İlan Ekle - firma ekle - Ücretsiz
İlan Detayları
İlan No 340691

Edirne Petek Temizleme

  • Edirne Petek Temizleme
  • Edirne Petek Temizleme
  • Edirne Petek Temizleme
0,00 TL
Edirne / Edirne / Balıkpazarı / SABUNİ MAH.
İlan Tarihi
 18 Ekim 2015
Önceki İlanSonraki İlan
İletişim Bilgileri
Edirne Petek Temizleme
Üyelik Tarihi 18 Ekim 2015
İş
0 (544) 615 14 54

Cep
0 (544) 615 14 54
Diğer İlanları+ Favorilerime EkleMesaj Gönderİlanı Yazdırİlan ile ilgili şikayetim var
İlan Açıklaması

Petek temizliği ,kullanım yılına bağlı olarak suyun özelliklerine sıcaklığı oksijeni ve kireç oranına göre kapalı devre ısıtma sistemlerinde zamanla çamurlaşma, kireç,kışır,tortu,balçık oluşur.Bu maddelerin ısınma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar ısı ve su sirkülasyonunun sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanır. 

 

Peteklerin Alt Kısmındaki Isınma Problemi

Peteklerin alt kısmında ısınma sorunu sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kalorifer peteğinin üst kısmı yeterli düzeyde ısınmasına karşın, alt kısmının ısınmaması, kombi ile ilgili bir sorun olmamakla birlikte, petekler ile alakası olan bir problemdir. Zira bu durumda, peteğin üst kısmının ısınması, kombinin suyu yeterince ısıtabildiği anlamına geldiği gibi, sorun peteklerden kaynaklanmaktadır.
 

Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Kalorifer petekleri, bilindiği üzere, sıcak su akışı ile ısı verir. Ancak bazen su akışı, olması gereken hızın altına düşer. Bu durumun nedeni, peteğin içerisinde biriken kir ve kireç gibi maddelerdir. Suyun içerisinde bulunan bu maddeler, ısının etkisiyle, kalorifer peteğindeki iç tesisatında birikerek, suyun etkili şekilde akmasını engeller.

Kalorifer Peteklerinin Yarıdan Aşağısı Neden Isınmaz

Suda bulunan kir ve kireç, kalorifer peteğinin altta kalan borularında biriktiğinden, zamanla bu alanda su akışını tamamen durduracak seviyeye gelir. Aynı şekilde peteğin üst kısmında da ısı verimliliği de belirgin biçimde düşer. Özellikle kış aylarında büyük sorun yaratan bu durum, doğalgaz faturalarının da, daha yüksek gelmesine neden olur. Zira yeterli ısıya ulaşabilmek için kombi daha fazla çalıştırılacak, ancak buna karşın, ısı kaybı üst seviyede olacaktır.

Peteklerdeki Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Peteğin yalnızca üst kısmının ısınması, kombi ile ilgili bir sorun olmamakla birlikte, kalorifer petekleri ile alakalı bir durum olduğundan, bu sorunu ortadan kaldırmak için kombi servisi çağırmaya gerek yoktur. Kalorifer peteklerinin eşit biçimde ve iyi bir şekilde ısı verebilmesi için petek temizliği yaptırılmalıdır. Peteklerin içerisinde biriken maddelerin özel bir makine aracılığıyla, kimyasal içerikteki maddeler kullanılarak temizlenmesi sonucunda, peteklerde verimlilik artar. Temizlik işlemi gerçekleştikten sonra, peteğin her yeri eşit derecede ısınacağı gibi, su akışı hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Kalorifer peteklerinden maksimum düzeyde verim alabilmek için, petek temizliği yılda bir kez yaptırılmalıdır. Özellikle İstanbul gibi, şebeke suyunun oldukça kireçli olan bölgelerde, kalorifer peteklerinin temizletilmesi hem yüksek doğalgaz faturası ödeme durumunda kalmamak için hem de ortamın hızlı bir şekilde ısınabilmesini sağlamak açısından son derece önemlidir.

 

src="http://www.youtube.com/embed/3gtmSC9wa_c?rel=0&fs=1&wmode=transparent&autoplay=1" width="600" height="450" frameborder="0" allowfullscreen="" title="JoomlaWorks AllVideos Player" style="max-width: 100%; outline: 0px; top: 0px; left: 0px; position: absolute !important; min-width: 320px !important; width: 700px; height: 392px;">

 

 

 

279 Kişi Tarafından Görüntülenmiştir.

ucretsizilanekle.com'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.
Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından ucretsizilanekle.com Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.